Jak wspierać dziecko w pierwszych dniach przedszkola?

Zapraszamy na warsztaty rodziców, opiekunów oraz wychowawców przedszkolnych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wspierać dziecko w pierwszych dniach przedszkola.

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, co dla wielu dzieci oznacza początek przedszkolnej przygody. Nowy etap w życiu, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej, często łączy się ze stresem i niepokojem, nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Warsztaty będą okazją do pogłebienia trudnego tematu adaptacji przedszkolnej oraz do stworzenia przestrzeni do rozmowy o wątpliwościach, rozterkach i problemach związanych z tym tematem. Postaramy się wspólnie wypracować rozwiązania wspierające dziecko i rodzica.

Na warsztach dowiecie się:
– Jak pomóc dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji?
– Jakie zachowania wspierają dziecko, a jakie utrudniają mu adaptację?
– Jak pomóc dziecku w przeżywaniu trudnych emocji?
– Jak poradzić sobie z własnymi emocjami?
– Jak wypracować rytuały pomagające dziecku w adaptacji?
– Jak budować komunikację z nauczycielem przedszkolnym?
– Jak rozpoznać sytuację, która wymaga głębszej interwencji?

Zapisy:
telefoniczne pod nr tel.: 512855772
lub mailowe: pestka@centrumpestka.pl

Zapraszamy państwa do zapoznania się z ofertę Centrum Pestka. Zajmujemy się profesjonalnie psychoterapią w krakowie Psychoterapia kraków. Prowadzimy bardzo różnorodne i ciekawe zajęcia dla dzieci w krakowie takie jak Turlanki-Przytulanki, Mysia Pestka z Mamą, Klub Pestki, Od grzechotki do orkiestry, świat zmysłów oraz wiele innych. Zajęcia dla dzieci prowadzone są przez wykwalifikowany zespół pedagogów. Zajęcia dla dzieci wspomagają rozwój psychiczny oraz zacieśniają więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem