PESTKA  DLA DZIECI

W Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA opieramy się na założeniach pedagogiki Gestalt, która mówi, że człowiek ma w sobie ogromny potencjał, do którego realizacji muszą być stworzone odpowiednie warunki.
W Pestce świadomie tworzymy sytuacje sprzyjające rozwojowi dziecka.

Najważniejszy jest dla nas rozwój emocjonalny dziecka, umiejętność nawiązywania przez nie kontaktów z innymi dziećmi i dorosłymi oraz zachęcanie go do różnego rodzaju doświadczeń.
Wszyscy, którzy w Pestce opiekują się dziećmi,  znają i stosują zasady komunikacji z dzieckiem przedstawione w książkach A. Faber,  E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz książkach T. Gordona „Wychowanie bez porażek” i M. Rosenberga „Porozumieniu bez przemocy”. Dotyczą one wsparcia emocjonalnego, ustalania i przestrzegania zasad, rozwiązywania konfliktów, wzmacniania poczucia własnej wartości, uczenia samodzielności w działaniu i myśleniu, traktowania dziecka jako niepowtarzalnej osoby, zdolnej do twórczego rozwoju.

Staram się, aby wszystko to, co proponuję dzieciom do zabawy było wykonane z produktów ekologicznych, było trwałe, miłe w dotyku, estetyczne, składało się z prostych elementów pozostawiających pole do wyobraźni i twórczości (drewno, len, wełna, filc, nasiona, mąka, wiklina, karton itp.)

Zobacz

PESTKA DLA RODZICÓW

Idea Pestki opiera się na założeniu, że rodzice są zaangażowani w rozwój swojego dziecka,  sami chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze oraz zależy im na kontakcie z dzieckiem opartym na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.
W Pestce rodzice mogą aktywnie towarzyszyć dziecku w zajęciach, spotkać się w grupie mam, uczestniczyć w warsztatach, umówić się na indywidualną konsultację.
Zobacz

GABINET – SPOTKANIA INDYWIDUALNE W PESTCE

Proponujemy  spotkania ze specjalistami wspierającymi rozwój dziecka i rodzica.
Jeśli masz wątpliwości związane z prawidłowym rozwojem dziecka, potrzebujesz konsultacji wychowawczych, chcesz zadbać o swój rozwój osobisty i zawodowy lub szukasz psychoterapeuty, logopedy lub terapeuty integracji sensorycznej zapraszamy do gabinetu.
Prowadzimy terapię indywidualną osób dorosłych, konsultacje wychowawcze i diagnozę oraz terapię logopedyczną.
Zobacz

 

Zapraszamy państwa do zapoznania się z ofertę Centrum Pestka. Zajmujemy się profesjonalnie psychoterapią w krakowie Psychoterapia kraków. Prowadzimy bardzo różnorodne i ciekawe zajęcia dla dzieci w krakowie takie jak Turlanki-Przytulanki, Mysia Pestka z Mamą, Klub Pestki, Od grzechotki do orkiestry, świat zmysłów oraz wiele innych. Zajęcia dla dzieci prowadzone są przez wykwalifikowany zespół pedagogów. Zajęcia dla dzieci wspomagają rozwój psychiczny oraz zacieśniają więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem